Jak na údržbu vířivky

Jak na údržbu vířivky

Chcete-li, aby vám vaše vířivka dlouho sloužila tak, jak má, je důležité si vybrat nejen kvalitní model, ale také o ní vhodným způsobem pečovat. Jak na to?


Údržba vířivky

Náročnost údržby vířivky se liší podle toho, jaký model si zakoupíte - vnitřní či venkovní, ale také podle toho, jaký bude mít filtrační systém. Zařízení se stoprocentním účinkem nevyžadují tak častou údržbu.

Při čištění vířivek je důležitá pravidelnost. Bude-li se špína dlouhodobě usazovat, je pak problematické odstranit ji. Na trhu jsou k mání přípravky určené přímo na údržbu vířivek. Používejte je. Mají vlastnosti odpovídající nárokům péče o vířivky.

Pokud se nechcete zabývat pravidelnou údržbou, nechte si alespoň jednou za sezónu vyčistit a zkontrolovat vířivku firmou, které se na tento servis soustředí. Těchto společností je hodně. Nejenže vám provede údržbu, ale také zkontroluje, případně opraví nedostatky.

Zajistěte si čistou vodu ve vířivce

Velkou pozornost také věnujte čistotě vody. Samozřejmě nečistoty z vířivky odstraní filtrace, ovšem neznamená to, že když špína není vidět, je voda čistá.

Důležité je zaměřit se na další vlastnosti vody, především na pH. Jeho hodnota by měla být mezi 7 - 7,5. V opačném případě by došlo k rychlému množení škodlivých organismů, k čemuž by ještě přispívalo prostředí teplé vody. Hodnotu pH snadno zjistíte pomocí testerů, které jsou běžně k dostání.

A když pH neodpovídá výše uvedenému rozmezí? Dosáhnete ho použitím chemických prostředků. Ty jsou rozmanité. Mohou být na bázi bromu, aktivního kyslíku či chlóru.

Vodu pravidelně měňte podle toho, jak často je vířivka využívaná. Optimální je k výměně vody přistupovat zhruba každé tři měsíce.