Jak vybrat vířivku ?

Jak vybrat vířivku ?

Chystáte se vybírat vířivku? Chcete-li, aby splňovala vaše požadavky, je nutné zaměřit se na několik základních parametrů, především na kvalitu a zpracování akrylu, rozvržení a tvar sedáků, uchycení trysek a ovládání. Pojďme si uvedené parametry více přiblížit.


Zpracování akrylu

Akryl je základním materiálem používaným pro výrobu vířivky, konkrétně skořepiny vířivky. Liší se však svou kvalitou a zpracováním. Ve SPA průmyslu se totiž používají akryláty od různých výrobců z rozmanitých koutů světa. V jejich kvalitě je značný rozdíl.

Pokud chcete skutečně kvalitu, vybírejte mezi vířivkami vyrobenými z akrylátu od americké společnosti Aristech (www.aristechacrylics.com). Společnost využívá technologie zpracování a formování, díky které dosahuje hladkého povrchu bez bublin či jiných nerovností. Skořepina je tak odolnější a déle vám vydrží.

 Jaký je rozdíl mez americkým a čínským akrylem?

Laika samozřejmě nejvíce zaujme rozdíl v ceně. Nenechte se však zlákat cenově lákavou nabídku čínského akrylátu. Postupem času mění barvu, má menší mechanickou odolnost a celkově není tak kvalitní. Pořídíte-li si vířivku z amerického akrylu, vydrží vám delší dobu, je silnější a odolnější proti poškrábání i přímému slunci.

Trysky

Vybírejte vířivky s ohledem na trysky, a to nejen na jejich počet, ale především rozvržení, které ovlivňují účinek hydromasáže.

Dalším důležitým parametrem souvisejícím s tryskami je výkon masážní pumpy a nepodceňujte ani to, jak jsou trysky uchycené k akrylu. Zpravidla je přichycení zajištěné silikonem. To má své nevýhody. Mnohdy je špatně zpracován a časem se uvolňuje a dochází k prosakování vody. Společnost IQue používá kvalitnější bezsilikonové uchycení trysek.

Regulace proudu: Plastové či nerezové?

Při výběru vířivky budete také stát před otázkou, jestli si vybrat plastovou či nerezovou regulaci proudu. Na pohled vás jistě více zaujme ta nerezová. Než se pro ni definitivně rozhodnete, vezměte v potaz i její nevýhody. Pokud byste ji vystavovali na slunci, je větší pravděpodobnost, že podlehne defektu. U venkovních vířivek je také vyšší riziko, že se poškrábe, podlehne korozi a budete ji také muset věnovat více času na údržbu. Hůře se také ovládá mokrou rukou.

Ať už si vybíráte jakoukoliv regulaci proudu, vždy si před koupí zkuste pohodlnost její manipulace.