Účinky vířivky

Účinky vířivky

Vířivka představuje úžasný způsob relaxace. Nejenže v ní můžete příjemně trávit volný čas, ale zároveň bude pozitivně působit na vaše fyzické i psychické zdraví.


Pozitivní účinky vířivky

Při pobytu ve vířivce na vás působí teplo a tlak. Vzniká tak intenzivní hydromasáž, která přináší mnohé pozitivní účinky. Seznamme se s těmi nejvýznamnějšími:

  • psychické uvolnění: Hydromasáž ve vířivce člověka příjemně uvolní. Zbaví vás akutního stresu a pravidelným využíváním dosáhnete celkově větší duševní pohody a vyrovnanosti. Díky tomu se zbavíte i dalších potíží, které souvisejí se špatným psychickým stavem, např. bolestí hlavy, žaludku atd.
  • lepší spánek: Pobyt ve vířivce vás příjemně unaví a vy poté snadněji usnete. Proto je dobré dopřávat si vířivku v odpoledních či večerních hodinách, kdy vás již nečekají žádné povinnosti. Pravidelné navštěvování vířivky vám pomůže i v boji s nespavostí.
  • pozitivní účinky na fyzické zdraví: Hydromasáž má blahodárný vliv na mnohé oblasti fyzického zdraví. Pravidelné koupele vám pomohou zbavit se bolesti svalů a kloubů. Rozšíříte si cévy, uvolníte organismus, prokrvíte kůži a zlepšíte její kvalitu. Pozitivní vliv má i na kardiovaskulární systém, dýchací cesty a je vhodným způsobem detoxikace.

 Rehabilitace hydromasáží

Vířivka je zařízením vhodným i pro rehabilitaci pacientů. Pomáhá s rekonvalescencí po operacích a také poskytuje úlevu pacientům s artrózou či těm, kteří mají potíže se ztuhlými zády či trpí bolestí páteře.